Kovová univerzální montážní základna pro kamery ZONEWAY, EONBOOM a další | ZONEWAY B310
Kovová univerzální montážní základna B310 pro bullet i dome kamery ZONEWAY, EONBOOM a další - pro ka..
https://apexis.cz/8ch-zoneway-kamerovy-system-8mpx-4k-nvr3016
Kamerový systém pro 8 kamer se zoomem: set ZONEWAY 8-NC961+3016 s NVR a PoE switchem Kamerový systém ZONEWAY 8-NC961+3016 je hotová sestava pro objekt, který má víc stran, než pohlídají čtyři kamery: osm venko...
Kamerový systém ZONEWAY 8-NC961+3016 je hotová sestava pro objekt, který má víc stran, než pohlídají čtyři kamery: osm venkovních dome kamer NC961+ s rozlišením 8 Mpx a pětinásobným motorickým zoomem, síťový rekordér NVR3016 a PoE switch 8+1 (osm napájených portů a jeden uplink). Hodí se na větší rodinný dům s pozemkem, chatu s hospodářským zázemím, dílnu, sklad nebo firemní areál. Záběr každé kamery doladíte až po montáži z pohodlí židle, bez žebříku.
Osm kamer dává smysl, když chcete kamerový systém na dům, kde se hlídá obvod i vnitřní dvůr, vjezd, zadní vchod, zahradní domek a ještě garáž. Podobně vypadá zadání pro kamerový systém na chatu nebo menší zemědělskou usedlost, kde jsou budovy rozházené po pozemku. Do třetice tuto sestavu volí provozovny, které potřebují vidět do skladu, na rampu, k pokladně a na parkoviště zároveň.
Dome kamera se zoomem má jednu praktickou výhodu: hned při montáži nemusíte přesně vědět, jak široký nebo úzký záběr bude nakonec ten pravý. Kameru přišroubujete, zapojíte kabel, na monitoru nebo v mobilu si záběr natočíte a objektivem doladíte. Když se za rok změní situace – přibude plot, vyroste živý plot, přesune se stání pro auta – záběr upravíte znovu, bez zásahu do zdi.
Co set nenabízí a je dobré to vědět předem: rekordér nemá vestavěné PoE (kamery proto napájí přiložený switch), disk není součástí dodávky a kamery jsou v tomto setu pouze IP, tedy po síťovém kabelu. Ke starým analogovým kamerám na koaxiálním kabelu se tahle sestava nehodí – pro ně je určen hybridní rekordér, například ZONEWAY XVR3004.
Zorný úhel objektivu 2,7–13,5 mm se mění od širokých 108° (vodorovně) po 30° na plném přiblížení. Jak to vypadá v metrech? Šířku záběru spočítáte jednoduše: šířka ≈ vzdálenost × 2 × tan(půlka úhlu). Pro naše dvě krajní polohy vychází:
| Vzdálenost od kamery | Záběr 108° (široký) – šířka scény | Záběr 30° (přiblížený) – šířka scény |
|---|---|---|
| 5 m | přibližně 13,8 m | přibližně 2,7 m |
| 10 m | přibližně 27,5 m | přibližně 5,4 m |
| 20 m | přibližně 55 m | přibližně 10,7 m |
| 30 m | přibližně 82 m | přibližně 16 m |
K tomu pomůže ještě jeden údaj: horizontální rozlišení snímače je 3864 pixelů. Při šířce scény 10,7 m (přiblížení na 20 m) tak připadá přibližně 360 pixelů na metr, při široké poloze na 10 m (27,5 m šířky) zhruba 140 pixelů na metr. Směrné hodnoty z normy pro kamerové systémy (IEC 62676-4) uvádějí pro pozorování osob zhruba 60 pixelů na metr, pro rozpoznání známé osoby 125 a pro identifikaci neznámého člověka 250 pixelů na metr. Znamená to, že široký záběr na 10 m stále dobře ukáže, kdo a kudy se pohybuje, a zoom využijete tam, kde je nutné rozeznat detail – tvář u dveří, značku automobilu na vjezdu, štítek na zboží.
Uvedené hodnoty jsou orientační výpočty z parametrů objektivu a snímače, skutečný výsledek závisí na osvětlení, výšce montáže a sklonu kamery. Před definitivní montáží doporučujeme kameru dočasně přidržet na zvolené místo a zkontrolovat záběr na monitoru.
Tři pravidla ušetří nejvíc zklamání:
Dome kamera a bullet kamera se stejnou elektronikou se liší hlavně tvarem a způsobem uchycení, v praxi je tedy zvolíte podle vzhledu a podle toho, kde mají držet – dome kupole je kompaktní a hůř ji někdo odtočí rukou. Pokud potřebujete u vjezdu delší dosah, podívejte se na bullet řadu s 5× zoomem, například NC971.
Každá kamera má vedle sebe dvě infračervené diody a dvě diody s teplým bílým světlem. Nastavit lze tři režimy: samotné infračervené světlo, samotné teplé světlo a chytrý režim, který podle dění ve scéně rozhodne sám. Dosah uvádí výrobce až 40 metrů pro infračervené a 30 metrů pro bílé světlo.
Co to znamená: bílé světlo vás obdaří barevným nočním obrazem, ve kterém poznáte barvu bundy nebo auta, ale celé okolí se rozsvítí a kamera je na tmavém dvoře vidět. Infračervený režim je nenápadný, obraz je černobílý a přítomnost kamery nikoho neodradí ani neupozorní. Chytrý režim bývá dobrou volbou: kamera sleduje černobíle a barevné světlo zapne teprve tehdy, když se ve scéně objeví osoba nebo vozidlo.
Dvě drobnosti při montáži. Zaprvé, při plném přiblížení objektiv propouští méně světla – clona se mění zhruba z F1.6 na F3.3 – takže noční detail při maximálním zoomu bude tmavší než na širokém záběru. Zadruhé, infračervený přísvit nesmí svítit na sklo ani na blízkou zeď; jakmile kamera míří skrz okno, vrací se světlo do objektivu a obraz zbělá. Montujte proto kamery vně skla, nikoli za ním.
Chytrou analýzu obrazu provádí každá kamera ve svém procesoru, rekordér události jen shromažďuje, ukládá a podle nich hledá. Rekordér tak nemusí počítat analýzu pro osm kamer najednou. K dispozici jsou tyto scénáře:
Pokud spustíte detekci obličeje, počítejte s tím, že kamera pak nesleduje čáry ani oblasti. Pro běžné hlídání objektu proto využijete spíše oblasti, čáry a rozlišení osoba/vozidlo, na kterých stojí smysl AI hlídání. Na událost může systém reagovat záznamem, e-mailem se snímkem nebo oznámením do mobilu. U osmi kamer je největším přínosem vyhledávání v nahrávkách podle typu události: místo přetáčení hodin záznamu zvolíte například „vozidlo“ nebo „osoba“ na vjezdu v určitém časovém úseku.
NVR3016 je síťový rekordér až na šestnáct IP kamer. Osm kamer s 8 Mpx do něj bez problému vejde – rekordér zvládne záznam kamer v rozlišení 4K až na šestnácti kanálech v plné rychlosti 25 snímků za sekundu, takže vám po osazení setu zbývá ještě rezerva. Souhrnný datový tok všech kamer smí dosáhnout 128 Mb/s, síťová přípojka rekordéru je gigabitová. Pro obraz na televizi slouží HDMI až do rozlišení 4K, pro starší monitor VGA; obraz lze rozdělit i do osmi nebo devíti políček, takže osm kamer vidíte na jedné obrazovce.
Rekordér má jednu pozici na 3,5" disk SATA a komprimuje obraz formátem H.265+, který ušetří kapacitu disku. Záznam lze přehrát v počítači po exportu ve formátu AVI, zazálohovat na USB disk, přes síť nebo do cloudového úložiště (Dropbox, Google Drive). K rekordéru můžete přidat i kamery jiných značek, pokud umí protokol ONVIF – to potvrzuje i praxe: kamera jiného výrobce se s ONVIF většinou připojí bez potíží, ale chytré AI události pak nabízí jen kamery ZONEWAY.
Důležité pro projektanty a montážní firmy: rekordér i kamery se dají napojit do dalších systémů. Přes ONVIF a RTSP spolupracují například se systémy Synology Surveillance Station, Milestone XProtect nebo Blue Iris i s domácí automatizací Home Assistant, Loxone a Fibaro, v podnikových sítích jsou podporované SNMP, QoS a ověřování 802.1x.
Výrobce kamery uvádí, že 512 GB zaplní kamera v rozlišení 8 Mpx zhruba za 16 dní nepřetržitého záznamu. To odpovídá přibližně 32 GB za den a kameru, tedy průměrnému toku kolem 3 Mb/s. Pro osm kamer to vychází na 256 GB denně. Z toho plyne orientační tabulka:
| Kapacita disku | Délka nepřetržitého záznamu ze všech osmi kamer |
|---|---|
| 2 TB | přibližně 8 dní |
| 3 TB | přibližně 12 dní |
| 4 TB | přibližně 16 dní |
| 8 TB | přibližně měsíc |
Rekordér po zaplnění disku maže nejstarší záznamy a nahrává dál. Skutečná spotřeba kolísá podle scény: rušná křižovatka u plotu zabere víc místa než prázdný dvůr, v noci se obraz s šumem komprimuje hůř. Záznam jen při události a podle časového plánu dobu archivace výrazně prodlouží. Pro osm kamer doporučujeme disk od 4 TB; rekordér přijme disk až 16 TB. Disk není součástí setu, volíte ho u zboží nebo si ho objednáte samostatně. Kromě rekordéru ukládá kamera záznam i na vlastní kartu microSD (až 512 GB, není součástí) – jako záložní kopii, kdyby se rekordér poškodil.
Základem je PoE switch s osmi napájecími porty. Každou kameru zapojíte vlastním kabelem Cat5e nebo lepším a switch jí současně dodá napájení i datový přenos. Devátý port slouží k propojení s routerem. Rekordér má jen jednu síťovou přípojku, proto se s kamerami nepropojuje přímo, ale přes router, který je v setu. Všechna zařízení se tak ocitnou ve stejné síti a rekordér kamery najde.
Orientační rozpočet pro napájení: switch uvádí celkový výkon nejméně 110 W. Kamery podle údajů výrobce odebírají při 12 V přibližně 0,7 A, tedy kolem 8 až 9 W. Osm kamer tak potřebuje zhruba 70 W, takže se do rozpočtu switche vejdou s rezervou. Maximální délka každého kabelu od switche ke kameře je 100 m. Delší trasy rozdělte dalším switchem uprostřed vedení, nebo zvolte jinou trasu.
Praktické poznatky z montáží, které se opakují:
Díky připojení P2P nepotřebujete veřejnou IP adresu ani přesměrování portů na routeru – stačí načíst QR kód rekordéru. Mobilní aplikace V247 (Android a iPhone) je česky a výrobce ji doporučuje pro nové instalace. Pokud už máte starší zařízení se stejnou řadou, najdete v nabídce i předchozí aplikaci BitVision, která dál funguje. Do počítače lze nainstalovat zdarma PC software iVMS-320 (Windows, macOS), případně použít webový prohlížeč.
Jako venkovní kamerový set je sestava určena pro provoz na fasádě i na sloupu. Kovové tělo kamery má krytí IP67, a vydrží proto déšť, prach i omývání proudem vody; provozní rozsah teplot je od −30 do +60 °C, takže zvládá mrazy na chatě bez vytápění i léto pod střechou. Aby kamerový systém venkovní sloužil roky, věnujte pozornost hlavně kabelům a spojům:
IP kamerové sety mají jednu zásadní výhodu: komponenty jsou ze stejné řady ZONEWAY, takže odpadá hledání, co se s čím snese. U IP kamerového systému poskládaného z několika značek se často objeví drobnosti – switch s nízkým rozpočtem PoE, rekordér, který zvládne méně kanálů v 8 Mpx, kamera s jinou verzí ONVIF. V tomto setu jsou kamery, rekordér i switch ze stejné řady a menu i aplikace jsou jednotné, takže pozdější nastavení, aktualizace i servis máte v jednom ekosystému.
Co to znamená konkrétně: rekordér zná všechny AI události kamer, kamery se v síti najdou samy, aplikace V247 ukáže všech osm obrazů z jednoho QR kódu a při žádosti o pomoc bavíme o stejných zařízeních. Nic vám nebrání později přidat IP kameru se zoomem jiného modelu, nebo kameru jiné značky přes ONVIF – jen u ní nepočítejte s AI událostmi.
Při výběru z nabídky, kde najdete IP kamerové systémy se čtyřmi i osmi kamerami, pomůže prostá kontrola plánku. Nakreslete si půdorys pozemku, vyznačte všechna místa, kudy se dá dostat dovnitř, a ke každému přiřaďte jednu kameru. Pokud vám vychází šest až osm míst, volte osmikamerový set rovnou: nemusíte později dokupovat další switch ani složitě rozšiřovat kabeláž. Pokud vám vyjdou čtyři místa, je rozumné začít menší sestavou a rezervu kanálů ponechat na rekordéru.
| Situace | Doporučení |
|---|---|
| Rodinný dům s malým dvorem, vjezd, vchod a zahrada | čtyři kamery, později možnost doplnit |
| Dům s garáží, dílnou, zahradním domkem a hranicí pozemku | osm kamer, tento set |
| Provozovna s parkovištěm, rampou, vstupem a sklady | osm kamer, případně druhý switch a další kamery na rezervních kanálech |
| Dvě budovy s 60 až 100 m kabelu mezi nimi | osm kamer, vložit mezilehlý switch u delší trasy |
Po osazení osmi kamerami zůstává na NVR3016 dalších osm vstupů. Přidat můžete druhý PoE switch a další kamery – bullet s 5× zoomem pro delší vjezd, otočnou kameru na velký dvůr, nebo kameru jiné značky přes ONVIF. Pokud chcete přidat jen pár míst, hodí se menší PoE switch se čtyřmi porty. Celé elektronice pomůže UPS pro krátká přerušení sítě.
Na stránkách apexis.cz najdete také další sestavy: variantu se čtyřmi kamerami NC961+ pro menší dům, sestavu s osmi bullet kamerami NC971 s delším dosahem přísvitu nebo set s kamerami s plně barevným nočním viděním. Všechny jsou přehledně v kategorii kamerové sety. Pokud si nejste jistí počtem kamer či trasami kabelů, rádi vám sestavu poradíme a prohlédneme na místě v rámci montáže kamerových systémů.







Ano. NVR3016 nahrává kamery 8 Mpx v plných 25 snímcích za sekundu až na šestnácti kanálech. Osm kamer tak do limitu zapadne a zbývá místo i pro další kamery.
Zoom i ostření jsou motorické. Úhel záběru změníte v nastavení kamery v menu rekordéru, v počítači nebo v mobilní aplikaci V247 – na žebřík nemusíte. Doporučená praxe je změnit záběr při denním světle a poté zkontrolovat noční obraz.
Při nepřetržitém záznamu všech osmi kamer v plném rozlišení vychází zhruba na 16 dní, na disku 8 TB na přibližně měsíc. Nahráváním jen při události nebo podle plánu dobu výrazně prodloužíte.
Nahrávání na disk v rekordéru běží i bez internetu. Připojení k internetu potřebujete jen pro sledování z mobilu a pro oznámení; veřejnou IP adresu nepotřebujete, díky P2P stačí načíst QR kód.
Ano, pokud podporují ONVIF Profile S, G nebo T, případně RTSP. Obraz a nahrávání fungují, chytré AI události však nabízejí jen kamery ZONEWAY.
Bez napájení kamery nenahrávají. Rekordér a switch ochrání krátkodobý záložní zdroj UPS; kamery jsou napájené přes switch a bez něj také nepojedou. Po obnovení napájení se systém spustí sám a nahrává dál.
Do 100 metrů síťového kabelu Cat5e nebo kvalitnějšího od switche ke kameře. Delší trasu rozdělte dalším switchem.
Z bezpečnostních důvodů při přepravě se rekordér ze sady dodává bez baterie.
Pevný disk není součástí. Dodací obsah ověřte u zboží; podle volby lze přidat disk a hotové síťové kabely.
| Skupina | Parametr a hodnota |
|---|---|
| Provedení | venkovní IP dome kamera (tvar turret) s kovovým tělem; krytí IP67, prachotěsná a odolná proti vodě; rozměry Ø 115 × 113 mm (výška); hmotnost přibližně 600 g, s obalem přibližně 800 g |
| Snímač | 1/2,8" SONY STARVIS CMOS se zadním osvětlením (BSI); rozlišení 8 Mpx, efektivně 3864 × 2192 pixelů; progresivní snímání; závěrka automatická 1/3 až 1/100 000 s; odstup signál/šum 60 dB; TV systém PAL / NTSC |
| Citlivost | barevně od 0,005 lx (F1.6, AGC zapnuto); 0 lx se zapnutým bílým světlem; černobíle 0 lx s IR přísvitem |
| Objektiv | motorický varifokální 2,7–13,5 mm, 5× optický zoom, autofokus, clona F1.6–F3.3, objektiv pro 8 Mpx; zorný úhel vodorovně 108°–30°, svisle 59°–18°, úhlopříčně 130°–34° |
| Noční přísvit | hybridní, 2 IR LED a 2 LED teplého bílého světla; dosah IR až 40 m, bílé světlo až 30 m; režimy IR, teplé světlo a chytrý (Smart Hybrid); řízení automatické; zapínání chytré, ruční nebo časované; přepínání den/noc filtrem IR-CUT; barevné noční vidění (Full Color) |
| Obraz | WDR 120 dB, BLC, HLC, 3D redukce šumu, ROI, koridorový režim (obraz na výšku pro chodby a úzké prostory); nastavení sytosti, jasu, kontrastu, ostrosti, zrcadlení, vyvážení bílé, potlačení blikání, detekce zakrytí kamery, změny scény; 3 obdélníkové masky soukromí |
| Video | komprese H.264, H.264+, H.265, H.265+; hlavní stream 1: 3840 × 2160 při 25 sn./s; hlavní stream 2: 2560 × 1440 při 25 sn./s; hlavní stream 3: 1920 × 1080 nebo 1280 × 720 při 25 sn./s; vedlejší stream 1: 1280 × 720 při 25 sn./s; vedlejší stream 2: 720 × 480 při 25 sn./s; zpoždění obrazu 300 ms v místní síti; výstup síťový (IP) |
| Zvuk | vestavěný mikrofon; kodeky G.711A/U, AAC, MP2L2 |
| Záznam | na kartu microSD v kameře, do rekordéru, do CMS nebo přes web; manuálně, podle kalendáře, při pohybu a AI události; vyhledávání podle kalendáře, pohybu a AI událostí; přehrávání s pauzou, posunem, rychlým i zpomaleným během; zálohování přes LAN a aplikaci (dostupnost závisí na způsobu záznamu a firmwaru) |
| AI funkce | narušení oblasti, překročení čáry, vstup a opuštění oblasti, počítání průchodů (osoba, vozidlo, nemotorové vozidlo), postávání, shromažďování osob, detekce pohybu s rozlišením osob, vozidel a nemotorových vozidel, detekce obličeje (samostatný režim), detekce SPZ a nelegálního parkování, odložený a odebraný předmět, tepelná mapa |
| Síť | RJ-45 10/100Base-T; protokoly TCP/IP, IPv4/v6, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, RTMP, RTCP, PPPoE, NTP, SMTP, UDP, SNMP, QoS, 802.1x; ONVIF 24.12 (Profile S/T/G/M); RTSP adresa rtsp://IP_kamery:554/0 (hlavní stream) a rtsp://IP_kamery:554/1 (vedlejší stream); kompatibilní s NVR, VMS a NAS podporujícími ONVIF nebo RTSP; P2P |
| Klienti | prohlížeče Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox, Safari na Macu; mobil iPhone a Android; software V247 pro Android/iOS a iVMS-320 pro Windows/macOS v češtině, dřívější označení mobilní aplikace BitVision |
| Rozhraní | vestavěný mikrofon; externě přístupný slot microSD/microSDHC/microSDXC (TF) do 512 GB, karta není součástí; tlačítko reset |
| Napájení a prostředí | PoE IEEE 802.3af (interní) nebo 12 V DC ±10 % při přibližně 700 mA, adaptér není součástí; provoz −30 až +60 °C a vlhkost do 95 % RH; stejné hodnoty platí pro skladování |
| Jazyky menu | čeština, angličtina, polština, maďarština, ukrajinština, francouzština, italština, španělština, portugalština, hebrejština, arabština, vietnamština, thajština, korejština, japonština, čínština zjednodušená i tradiční |
| Shoda | GDPR, NDAA, připravenost na NIS2, ISO, EMC, FCC, CE, RoHS |
| Oblast | Údaje |
|---|---|
| Druh | síťový videorekordér NVR pro IP kamery, 16 kanálů |
| Přijímaná rozlišení kamer | 12 Mpx, 8 Mpx (4K), 5 Mpx, 4 Mpx, 3 Mpx, 1080p, 1280 × 1024, 960p, 720p, D1 |
| Rychlost záznamu (PAL) | kamery 4K i menší rozlišení až na 16 kanálech v 25 sn./s (12 Mpx až na 10) |
| Komprese | H.265, H.265+, H.264, H.264+ |
| Datový tok | příchozí 128 Mb/s, odchozí 80 Mb/s |
| Výstupy obrazu | 1× HDMI do 3840 × 2160 (a také 2560 × 1440, 1920 × 1080, 1280 × 1024, 1280 × 720, 1024 × 768), 1× VGA do 1920 × 1080 (a také 1280 × 1024, 1280 × 720, 1024 × 768) |
| Zobrazení | dělení 1, 2, 4, 6, 8, 9, 10, 13 a 16 políček, koridorový režim, digitální zoom, 3 masky soukromí na kameru |
| Přehrávání | současně 1× 12 Mpx, 1× 8 Mpx, 2× 5 Mpx, 4× 4 Mpx, 7× 1080p nebo 16× 720p při 30 sn./s; dekódování 1080p až 210 sn./s; vzdálené synchronní přehrávání; pauza, zrychlení, zpětný chod, po snímcích, zoom, výstřih, zvuk |
| Zvuk | vstup RCA a zvuk z 16 IP kamer; výstup RCA (lineární, 1 kΩ) a HDMI; obousměrná komunikace; kodeky G.711U, G.711A, AAC, MP2L2 |
| Detekce | pohyb na 16 kanálech, 396 zón (22 × 18); zakrytí kamery, ztráta obrazu, detekce zvuku, změna scény |
| Chytré události | 15 funkcí s kamerami ZONEWAY: narušení oblasti, překročení čáry včetně dvojitého plotu, vstup a opuštění oblasti, zdržování, shlukování osob, detekce a rozpoznávání obličejů s databází do 2000 tváří, nelegální parkování, počítání průchodů, detekce SPZ, opuštěný a odebraný předmět, tepelná mapa, detekce ohně, metadata |
| Chytré hledání | podle videa, snímku, události, chodce, vozidla, obličeje a SPZ (s AI kamerami ZONEWAY) |
| Reakce na událost | záznam, e-mail se snímkem, FTP, snímek, hláška a vyskakovací okno na obrazovce, bzučák, push oznámení, upozornění do dohledového softwaru CMS |
| Režimy nahrávání | ručně, podle časového plánu, při pohybu, při události |
| Zálohování | zařízení USB, síť, cloud Dropbox a Google Drive; export i ve formátu AVI |
| Vstupy a výstupy | poplachové vstupy a výstupy nemá; RS485 nemá; PoE nemá; Wi-Fi nemá |
| Síť | 1× RJ45 10/100/1000 Mb/s; IPv4/IPv6, TCP/IP, HTTP, HTTPS, UPnP, DNS, NTP, SMTP, DHCP, FTP, DDNS, RTSP, RTCP, P2P, PPPoE, SNMP, QoS, 802.1x; šifrování přenosu SSL, ochrana přihlášení kódem CAPTCHA |
| ONVIF | Profile S, G, T, M |
| Dálkový přístup | aplikace V247 a BitVision pro Android i iOS, PC software iVMS-320 (Windows 10/11, macOS), prohlížeče Edge, Chrome, Firefox, Safari |
| Disk a porty | 1× SATA 3,5" (až 16 TB, disk není součástí; pro tento set obvykle stačí 4 až 8 TB); 2× USB 2.0, jeden vpředu a jeden vzadu |
| Menu | čeština, angličtina, němčina, polština, maďarština a dalších 14 jazyků; rozhraní verze 6.0 |
| Napájení a prostředí | 12 V DC / 2 A, adaptér je součástí; provoz −10 až +55 °C, vlhkost 10–90 % |
| Rozměry a hmotnost | 260 × 230 × 43 mm (šířka × hloubka × výška); přibližně 0,85 kg bez disku |
| Shoda | CE, FCC, EMC, RoHS, výroba podle ISO 9001, připravenost na NDAA, GDPR a NIS2 |
| Oblast | Údaje |
|---|---|
| Druh | neřízený PoE switch, 8 napájených portů a 1 uplink |
| Porty | 8× RJ45 10/100 Mb/s s PoE, 1× RJ45 uplink bez PoE |
| Normy | IEEE 802.3, 802.3u, 802.3x (řízení toku), 802.3ab, 802.3af/at |
| Výkon na port | 15,4 W podle 802.3af (norma uvádí také 25,5 W podle 802.3at); využité piny 1/2 a 3/6 pro data, 4/5 kladný a 7/8 záporný pól; zařízení bez PoE se samočinně nenapájí |
| Celkový rozpočet PoE | nejméně 110 W; napájení z adaptéru 48 V DC |
| Ochrana | při přetížení nebo poruše se postižený port odpojí, ostatní běží dál; po 2 minutách se port znovu zapne |
| Přepínání | store-and-forward, propustnost 1,6 Gb/s, zpoždění pod 2 ms, vyrovnávací paměť 96 kB, tabulka 1000 MAC adres s automatickým učením |
| Kabeláž | Cat 5 / 5e UTP nebo STP 100 Ω, nejvýše 100 m na port |
| Indikace | LED napájení a PoE max; u každého portu připojení, rychlost, aktivní PoE a chyba PoE |
| Prostředí a rozměry | provoz 0 až +55 °C, vlhkost 10–90 % nekondenzující; 225 × 121 × 35 mm |
| Shoda a balení | CE, FCC, RoHS, CE/LVD; v krabici switch, napájecí adaptér a návod |
Otestovali Ing. Václav Turek a Martin Dyrka, technici.
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| Obsah setu | 8× IP kamera ZONEWAY NC961+, 1× NVR ZONEWAY NVR3016, 1× PoE switch 8+1, 1× Wi-Fi router |
| Kamera ZONEWAY NC961+ | |
| Typ a rozlišení | IP dome kamera, 8 Mpx (3864 × 2192 px), hlavní stream až 3840 × 2160 při 25 sn./s, vedlejší stream až 1280 × 720 při 25 sn./s |
| Snímač | 1/2,8" SONY STARVIS Back-Illuminated CMOS; barevně 0,005 lx (F1.6, AGC), 0 lx s přísvitem |
| Objektiv | motorický varifokální 2,7–13,5 mm, 5× optický zoom, automatické ostření, F1.6–F3.3 |
| Zorný úhel | horizontálně 108°–30°, vertikálně 59°–18°, diagonálně 130°–34° |
| Noční režim | IR přísvit až 40 m a teplé bílé světlo až 30 m (2 + 2 LED), automatický IR-CUT |
| Obrazové funkce | WDR 120 dB, BLC, HLC, 3DNR, ROI, koridorový režim, masky soukromí (3 zóny) |
| AI / IVA | narušení oblasti a překročení čáry s rozlišením osoby/vozidla, vstup a opuštění oblasti, postávání, shromažďování osob, detekce pohybu osob a vozidel, počítání průchodů, detekce obličeje, SPZ, odložený/odebraný předmět, tepelná mapa |
| Zvuk / úložiště | vestavěný mikrofon (G.711A/U, AAC, MP2L2); microSD až 512 GB (karta není součástí) |
| Síť / kompatibilita | RJ45 10/100 Mb/s; ONVIF Profile S/T/G/M, RTSP, P2P |
| Napájení / krytí | PoE IEEE 802.3af nebo 12 V DC (přibližně 700 mA); kovové tělo IP67, −30 až +60 °C |
| NVR rekordér ZONEWAY NVR3016 | |
| Kanály / rozlišení | 16× IP kamera; 4K (8 MPx) 16 kanálů × 25 sn./s; 5 MPx, 4 MPx, 3 MPx, 1080p, 960p, 720p, D1 16 kanálů × 25 sn./s |
| Výstupy / dělení obrazovky | HDMI až 4K + VGA; 1 / 4 / 6 / 8 / 9 / 10 / 13 / 16 |
| Síť | 1× RJ45 10/100/1000 Mb/s, příchozí tok 128 Mb/s |
| Disk / komprese | 1× SATA 3,5" do 16 TB (není součástí); H.265 / H.265+ / H.264 / H.264+ |
| Audio | vstup a výstup RCA, zvuk z IP kamer, obousměrná komunikace |
| ONVIF | Profile S, Profile G, Profile T; RTSP |
| Vzdálený přístup | P2P, aplikace V247 / BitVision (Android, iOS), iVMS320 (Windows, macOS), webový prohlížeč |
| Menu | čeština, rozhraní verze 6.0 |
| PoE switch | |
| Porty | 8× PoE port + 1× uplink (napájení kamer po datovém kabelu) |
Podrobná specifikace jednotlivých komponent setu:
| Kamera | |
|---|---|
| Model | ZONEWAY NC961+ |
| Typ kamery | venkovní IP dome kamera (tvar turret) s motorickým zoomem a hybridním přísvitem – IR a teplé bílé světlo |
| Obrazový snímač | 1/2,8" SONY STARVIS CMOS se zadním osvětlením (Back-Illuminated, BSI) |
| Rozlišení | 8 Mpx (4K) |
| Efektivní počet pixelů | 3864 (H) × 2192 (V) |
| Elektronická závěrka | automatická, 1/3 – 1/100 000 s |
| Minimální osvětlení | barevně 0,005 lx (F1.6, AGC ON); 0 lx se zapnutým bílým světlem; černobíle 0 lx se zapnutým IR přísvitem |
| Odstup signál/šum | 60 dB |
| Snímání | progresivní |
| TV systém | PAL / NTSC |
| Videovýstup | síťový (IP) |
| Den/noc | automatické přepínání barevného a černobílého režimu (IR-CUT filtr) |
| Barevné noční vidění | ano (Full Color) – s teplým bílým přísvitem |
| WDR | 120 dB – vyrovnání velkých jasových rozdílů v obraze |
| BLC | ano – kompenzace protisvětla |
| Koridorový režim | ano – obraz na výšku pro chodby a úzké prostory |
| ROI | ano – vyšší kvalita kódování ve zvolené oblasti zájmu |
| Nastavení obrazu | sytost, jas, kontrast, ostrost, zrcadlení, 3D NR (redukce šumu), vyvážení bílé, potlačení blikání, detekce zakrytí kamery, HLC (potlačení silných světel), detekce změny scény |
| Privátní masky | 3 obdélníkové zóny |
| Objektiv | |
| Ohnisková vzdálenost | 2,7–13,5 mm, motorický varifokální, 5× optický zoom |
| Zorný úhel | horizontálně 108°–30°, vertikálně 59°–18°, diagonálně 130°–34° |
| Clona | F1.6 – F3.3 |
| Ostření | automatické (autofokus) |
| Rozlišení objektivu | 8 Mpx |
| Přísvit | |
| Přísvit | hybridní: 2 × IR LED a 2 × LED teplého bílého světla |
| Dosah přísvitu | IR až 40 m, teplé bílé světlo až 30 m |
| Režimy přísvitu | IR, teplé světlo nebo chytrý režim (Smart Hybrid) |
| Řízení přísvitu | automatické |
| Zapínání přísvitu | chytré (Smart), ruční nebo časované |
| Video a audio | |
| Komprese videa | H.264 / H.264+ / H.265 / H.265+ |
| Hlavní stream 1 | 3840 × 2160 při 25 sn./s |
| Hlavní stream 2 | 2560 × 1440 při 25 sn./s |
| Hlavní stream 3 | 1920 × 1080 nebo 1280 × 720 při 25 sn./s |
| Vedlejší stream 1 | 1280 × 720 při 25 sn./s |
| Vedlejší stream 2 | 720 × 480 při 25 sn./s |
| Komprese zvuku | G.711A/U, AAC, MP2L2 |
| Zpoždění videa | 300 ms (v místní síti) |
| Záznam | na kartu microSD v kameře, do NVR, CMS nebo přes web |
| Režimy záznamu | manuálně, podle kalendáře, detekcí pohybu a AI událostí |
| Vyhledávání záznamu | podle kalendáře, detekce pohybu a AI událostí |
| Přehrávání | Play, pauza, posun vpřed a vzad, rychlé a zpomalené přehrávání |
| Zálohování | přes LAN a aplikaci; dostupnost konkrétní funkce závisí na způsobu záznamu a firmware |
| Chytré funkce / AI | |
| AI videoanalýza | narušení oblasti, překročení čáry, vstup do oblasti a její opuštění, počítání průchodů čárou – s rozlišením osob, vozidel a nemotorových vozidel; postávání (loitering) a shromažďování osob |
| Detekce pohybu | ano – s rozlišením osob, vozidel a nemotorových vozidel (méně planých poplachů) |
| Detekce obličeje | ano (při zapnutí nelze současně používat ostatní AI funkce) |
| Vozidla | detekce SPZ, nelegální parkování (podle tvaru vozidla a SPZ) |
| Předměty | detekce odloženého a odebraného předmětu |
| Tepelná mapa | ano – přehled nejfrekventovanějších míst v záběru |
| Síť | |
| Síťové rozhraní | RJ-45, 10/100Base-T Ethernet |
| Protokoly | TCP/IP, IPv4/v6, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, RTMP, RTCP, PPPoE, NTP, SMTP, UDP, SNMP, QoS, 802.1x |
| ONVIF | ONVIF 24.12 (Profile S/T/G/M) |
| RTSP adresa streamu | rtsp://IP_kamery:554/0 – hlavní stream, rtsp://IP_kamery:554/1 – vedlejší stream |
| Kompatibilita | NVR, VMS a NAS s podporou ONVIF nebo RTSP |
| P2P | ano |
| PoE | interní, IEEE 802.3af |
| Webový prohlížeč | Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox, Mac Safari |
| Mobilní zařízení | iPhone, Android |
| Software | V247 pro Android/iOS, iVMS320 pro Windows/macOS – v češtině; dřívější označení mobilní aplikace BitVision |
| Rozhraní | |
| Audio | vestavěný mikrofon |
| Paměťová karta | externě přístupný slot microSD/microSDHC/microSDXC (TF), max. 512 GB; karta není součástí |
| Tlačítko reset | ano |
| Obecné | |
| Provedení | kovové tělo pro venkovní instalaci |
| Krytí | IP67 (prachotěsná, odolná proti vodě) |
| IR-CUT filtr | ano |
| Napájení | 12 V DC ±10 %, přibližně 700 mA nebo PoE (IEEE 802.3af); napájecí zdroj není součástí |
| Provozní teplota | −30 °C až +60 °C, vlhkost max. 95 % RH |
| Skladovací teplota | −30 °C až +60 °C, vlhkost max. 95 % RH |
| Rozměry | Ø 115 × 113 (V) mm |
| Hmotnost | přibližně 600 g (s obalem přibližně 800 g) |
| Jazyky menu | čeština, angličtina, polština, maďarština, ukrajinština, francouzština, italština, španělština, portugalština, hebrejština, arabština, vietnamština, thajština, korejština, japonština, čínština (zjednodušená i tradiční) |
| Certifikace a připravenost | GDPR, NDAA, NIS2 ready, ISO, EMC, FCC, CE, RoHS |
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| Typ | Síťový videorekordér (NVR) pro IP kamery |
| Počet kanálů | 16× IP kamera |
| Rozlišení kamer | 12 MPx / 8 MPx (4K) / 5 MPx / 4 MPx / 3 MPx / 1080p / 1280 × 1024 / 960p / 720p / D1 |
| Rychlost záznamu (PAL) | 12 MPx 10 kanálů × 25 sn./s; 8 MPx (4K), 5 MPx, 4 MPx, 3 MPx, 1080p, 960p, 720p, D1 16 kanálů × 25 sn./s |
| Komprese videa | H.265 / H.265+ / H.264 / H.264+ |
| Příchozí / odchozí datový tok | 128 Mb/s / 80 Mb/s |
| Video výstupy | 1× HDMI (3840 × 2160, 2560 × 1440, 1920 × 1080, 1280 × 1024, 1280 × 720, 1024 × 768), 1× VGA (1920 × 1080, 1280 × 1024, 1280 × 720, 1024 × 768) |
| Dělení obrazovky | 1 / 2 / 4 / 6 / 8 / 9 / 10 / 13 / 16, koridorový režim, digitální zoom |
| Maskování soukromí | 3 zóny na kameru |
| Přehrávání | synchronně 1× 12 MPx, 1× 8 MPx, 2× 5 MPx, 4× 4 MPx, 7× 1080p nebo 16× 720p (30 sn./s); dekódování 1080p při 210 sn./s; vzdálené synchronní přehrávání; přehrát, pauza, zrychleně, pozpátku, po snímcích, zoom, výstřih, zvuk |
| Audio | vstup 1× RCA + zvuk z 16 IP kamer; výstup 1× RCA (lineární, 1 kΩ) + HDMI; obousměrná komunikace; G.711U, G.711A, AAC, MP2L2 |
| Detekce pohybu | 16 kanálů, 396 zón (22 × 18) |
| Další události | zakrytí kamery, ztráta obrazu, detekce zvuku, změna scény |
| Chytré události | 15 funkcí s AI kamerami ZONEWAY – nastavení, záznam, vyhledávání a upozornění: narušení oblasti, překročení čáry (i dvojitý virtuální plot), vstup do / opuštění oblasti, zdržování, shlukování osob, detekce obličeje a rozpoznávání obličejů s databází až 2000 tváří, nelegální parkování, počítání průchodů, detekce SPZ (LPD), opuštěný a odebraný předmět, tepelná mapa, detekce ohně, metadata |
| Chytré vyhledávání | video, snímek, událost, chodec, vozidlo, obličej, SPZ (s AI kamerami ZONEWAY) |
| Reakce na události | záznam, e-mail se snímkem, FTP, snímek, hláška a vyskakovací okno na obrazovce, bzučák, push notifikace, upozornění do dohledového softwaru (CMS) |
| Režimy záznamu | ručně, časový plán, detekce pohybu, událost |
| Zálohování | USB zařízení, síť, cloud (Dropbox, Google Drive); export i ve formátu AVI |
| Alarmové vstupy / výstupy | nemá |
| RS485 / PoE / Wi-Fi | nemá / nemá / nemá |
| Síťové rozhraní | 1× RJ45 10/100/1000 Mb/s |
| Síťové protokoly | IPv4/IPv6, TCP/IP, HTTP, HTTPS, UPnP, DNS, NTP, SMTP, DHCP, FTP, DDNS, RTSP, RTCP, P2P, PPPoE, SNMP, QoS, 802.1x |
| Zabezpečení | šifrování přenosu SSL, ochrana přihlášení CAPTCHA |
| ONVIF | Profile S, Profile G, Profile T, Profile M |
| Vzdálený přístup | mobilní aplikace V247 / BitVision (Android, iOS), PC software iVMS320 (Windows 10/11, macOS), webový prohlížeč Edge, Chrome, Firefox, Safari |
| Pevný disk | 1× SATA 3,5", až 16 TB (není součástí) |
| USB | 2× USB 2.0 (1× vpředu, 1× vzadu) |
| Jazyk menu | čeština, angličtina, němčina, polština, maďarština a dalších 14 jazyků |
| Napájení | 12 V DC / 2 A (adaptér součástí) |
| Provozní prostředí | −10 až +55 °C, vlhkost 10–90 % |
| Rozměry (š × h × v) | 260 × 230 × 43 mm |
| Hmotnost | cca 0,85 kg bez disku |
| Certifikace a normy | CE, FCC, EMC, RoHS; výroba podle ISO 9001; NDAA, GDPR a NIS2 ready |
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| Typ | PoE switch 8+1 (8× PoE port + 1× uplink), neřízený |
| Porty | 8× RJ45 10/100 Mb/s s PoE, 1× RJ45 uplink (bez PoE) |
| Standardy | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x flow control, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af/at |
| PoE na port | 15,4 W (802.3af) / 25,5 W (802.3at), piny 1/2, 3/6 data, 4/5 (+), 7/8 (−); automatické vypnutí PoE u zařízení bez PoE |
| Ochrana portu | při přetížení nebo poruše se port odpojí, ostatní pracují dál; po 2 minutách se znovu připojí |
| PoE rozpočet celkem | min. 110 W |
| Vstupní napětí | 48 V DC (adaptér součástí) |
| Přepínání | store-and-forward, šířka pásma 1,6 Gb/s, zpoždění < 2 ms, buffer 96 kB, 1000 MAC adres, automatické učení MAC |
| Kabel | Cat 5 / 5e UTP, STP 100 Ω, max. 100 m na port |
| LED indikace | napájení, PoE max; u portů připojení, rychlost, PoE aktivní, PoE chyba |
| Provozní prostředí | 0 až +55 °C, vlhkost 10–90 % nekondenzující |
| Rozměry | 225 × 121 × 35 mm |
| Certifikace | CE, FCC, RoHS, CE/LVD |
| Obsah balení | switch, napájecí adaptér, návod |